Kiedy z ciężkim sercem musiałam zostawić swojego szczeniaczka samego na parę godzin, zaczęłam zastanawiać się nad zajęciem mu tego czasu. Każdy właściciel czworonoga prędzej czy później ma przed sobą tą decyzję.. Nie wiem nawet czemu nazywam to decyzją, jeśli innego wyboru nie ma… Przeszukując fora internetowe i sklepy z pomocą przyszły mi zabawki KONG.

Co to jest KONG?

KONG jest to zabawka produkowana od 1976 roku, świetnej amerykańskiej firmy. Według mnie idea jest prosta: pies dostaje ulubioną zabawkę na czas nieobecności właściciela, ze znajdującymi się w środku smakołykami. Bawi się, czas szybko mija i nim się obejrzy, właściciel stoi w drzwiach zadowolony a mieszkanie wygląda tak jak przed wyjściem.

Mój szczeniak nie demoluje mieszkania pod moją nieobecność, najczęściej smacznie sobie śpi. To nie zmienia jednak faktu, że między jedną drzemką a drugą musi straszliwie się nudzić.  Mając to na uwadze zakupiłam dwie zabawki KONG.

Pierwsza z nich to typowy KONG z 1976 roku. Na polskiej stronie znalazłam krótki opis historii powstania zabawki.

Historia KONGa zaczyna się od owczarka niemieckiego o imieniu Fritz, jego właściciela oraz ciężarówki Volkswagen…

Fritz, były pies policyjny, uwielbiał przeżuwać kamienie. To zajęcie niszczyło zęby Fritz’a i doprowadzało do frustracji jego właściciela, Joe Markhama. Pewnego popołudnia Joe pracował przy swojej ciężarówce i zauważył, że Fritz znów podgryza kamienie. W akcie desperacji zaczął rozmontowywać kolejne części ze swojej ciężarówki i rzucać obok Fritz’a aby sprawdzić czy nakłoni psa do zrezygnowania ze swojego destrukcyjnego obiadu. I tak narodził się Kong!

Kiedy Fritz odkrył Konga, Markham uświadomił sobie potencjał jaki skrywa ta dziwnie wyglądająca zabawka. Markham udoskonalił wygląd zabawki, rozbudował super mocną formułę i rozpoczął produkcję w 1976 roku.

Dziś, Markham kontynuuje sprzedaż tych zabawek, jak również wiele innych wspaniałych produktów na całym świecie. Od 2003 roku zabawki KONG są dostępne także w Polsce.

A oto i opis zabawki:

Polecany przez weterynarzy i trenerów. Wykonany z naturalnego kauczuku, dostępny aż w pięciu rozmiarach, w zależności od rasy. Twój pies na pewno go pokocha! Możesz go napełnić ciasteczkami i innymi smakołykami dostępnymi w naszym sklepie lub spróbuj skomponować nadzienie jakie najbardziej będzie odpowiadać Twojemu psu. W upalne dni KONGa wraz z nadzieniem możesz włożyć do zamrażalnika i podać swojemu psu dla ochłody! Pełen smakowitości KONG na pewno odciągnie Twojego psa od ulubionego fotela lub kolejnej pary butów!

Moje spostrzeżenia.

Dzięki dziwnemu kształtowi zabawka odbija się w całkiem innym kierunku, niż można się spodziewać. Jest to dość zaskakujące dla psa jak i dla właściciela. Czasami zastanawiam się czy przypadkiem rzucając do pupila któreś z nas nie oberwie :) Jak dotąd nikt nie ucierpiał, może to także zostało przewidziane? Zapach jest gumowy, dla mnie odpychający, lecz to nie mi ma smakować. Szczeniakowi chyba to nie przeszkadza, wydaje się jakby odbijanie pochłaniało go całego. Do KONGa można wkładać specjalne ciasteczka, dostępna jest też pianka w 4 smakach.

Zabawka nr 2. Bańka wstańka – także firmy KONG.

Jest to jedna z interaktywnych zabawek na smakołyki. Nie będę jej opisywać, obejrzyj filmik i zdjęcia poniżej.