Bardzo często szukam książek, które mogłyby mnie zainteresować. Przeszukuję strony www, fora i sklepy internetowe. Jest to o tyle trudne, gdyż rzadko kiedy wiem czego chcę a ilość dostępnej literatury jest tak wielka, iż momentami ogarnia mnie myśl: nic mi się nie podoba. Jeszcze gorzej jest, gdy myślę: wszystko mi się podoba i chcę przeczytać. Bywa, że zastanawia mnie, ile książek przeczytałam w całym swoim życiu. Żałuję, że nie spisywałam sobie w zeszyciku tytułów do których po latach mogłabym wracać.

www.lubimyczytac.pljest to świetny portal przeznaczony dla ludzi kochających książki. Po utworzeniu konta mamy możliwość stworzenia swojej biblioteczki z półkami (przeczytane, teraz czytam, chcę przeczytać, chcę kupić, moje ulubione, posiadam i wiele innych, własnych). Bardzo dobrym pomysłem, który widziałam u wielu użytkowników, jest stworzenie półki „2013”, gdzie dodają książki przeczytane w tym roku, i z roku na rok chcą pobić swój poprzedni rekord, bądź określają: w tym roku przeczytam 50 publikacji i do tego dążą. Sama skusiłam się na tego rodzaju „mobilizację”.

Po przeczytaniu książki mamy możliwość dodania oceny i opinii. Na głównej stronie możemy przeczytać aktualności, recenzje, znaleźć nowości wydawnicze. Do każdej książki dodana jest ogólna ocena, opis, opinie innych użytkowników oraz szybki wgląd na ceny w różnych sklepach internetowych. Możemy dołączyć do rozmów o danej lekturze bądź autorach. Organizowane są przeróżne konkursy oraz mamy możliwość porozmawiania z zaproszonymi pisarzami. Prócz tego dokładnie wiem, ile książek posiadam oraz ile przeczytałam. Dodaję wiele lektur do półki „chcę przeczytać”, więc nie zapominam o nich. Mogłabym tak pisać o wiele więcej, ale powstrzymam się. Sprawdź! :)

Polecam, Lusia.